KONST / Litografier / Färglitografi 13878146
nr 1387 8146
Jörgen Fogelquist
(1927-2005), Sverige
Färglitografi, Komposition. Signerad, numrerad 68/200. Motivet: 52x39, yttermått inklusive ram: 65x50 cm
Kondition: skadat glas
Jörgen Fogelquist, svensk bildkonstnär född 1927 i Mariestad, död 2005.
Utrop:
400 kr
måndag 29 mars 2021
kl 18:43:55
Jörgen Fogelquist
Läs mer om Jörgen Fogelquist